Допомагати тим, хто цього потребує — легко, було б бажання

Сьогодні ми хочемо поділитись з вами історією про те, як медики Громадської Організації «Академії Сімейної Медицини України» допомагають тим, кому довелось бути за півкроку до смерті

Мобільні медичні команди, які працюють за сприяння бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в Україні, розпочали  роботу у Чернігівській області майже відразу після її деокупації. З перших днів звільнення фахівці простягли руку допомоги тим, хто цього потребує, а таких — більшість. Адже ні для кого не секрет, що за час широкомасштабного вторгнення у населення на фоні стресу розвинулись хронічні захворювання.

Днями лікарі побували у селі Новоселівка, що на Чернігівщині. До обласного центру — рукою подати, але те, що наробили російські окупанти, не складається у жодний пазл.

До війни у селі проживало близько тисячі людей, а після звільнення від російської орди у населеному пункті  не залишилось жодного вцілілого будинку.  Проте нині там мешкає близько сотні осіб. Переважно це люди літнього віку, або ті, які за жодних обставин не захотіли покидати свою домівку, навіть якщо у ньому понівечений  дах, вибиті вікна чи двері. Не вперше приходить до фахівців і пані Ольга. Жінка пережила окупацію. До війни не часто відвідувала медичні заклади, бо на здоров’я не скаржилась, втім війна загострила хронічні хвороби.

«Ми знаємо, коли до нас приїжджають лікарі, вони нас дуже ретельно оглядають, надають допомогу. А для нас це дуже важливо, бо до області ж ніяк доїхати. У нас власного транспорту немає, а дороги там такі, що краще пішки йти. А ще дуже добре, що ліки безкоштовно надають, тому що не все можна знайти. Тому я беру і собі, і із сусідками ділюсь, якщо є потреба», — говорить пані Ольга.

Мобільні медичні команди приїжджають сюди не вперше, тож своїх пацієнтів знають всіх не тільки в обличчя, а й поіменно. Ба більше, попри усі негаразди продовжують консультувати  їх віддалено, якщо виникає потреба. Так і цього разу, наші медики надавали допомогу місцевим мешканцям: консультували, діагностували, надавали психологічну підтримку, бо сьогодні це вкрай важливо. А також забезпечили необхідними медикаментами, адже поблизу немає жодної аптеки.

«Мобільні медичні команди будуть виїжджати до жовтня. Наша мета – надати доступ до первинної медицини населенню, яке проживає у віддалених регіонах. Досить часто лікарі не тільки діагностують наявні хвороби, а ще й підтримують психологічно. Адже кожен наш пацієнт це окрема історія. Також у нас вже є постійні відвідувачі, а до тих, хто маломобільний ми приїздимо додому»,  — розповідає Оксана Логвинчук, координаторка проєкту в Чернігівській області, сімейна лікарка. 

Місцеві жителі, які відмовилися евакуюватися, нині проживають у модульних будиночках, куди і приїжджали фахівці.

Про приїзд медиків з Громадської Організації «Академії Сімейної Медицини України» ви можете дізнаватись від старости населеного пункту, а також на сторінках КНП Чернігівського районного центру. 

Будьте здорові та бережіть себе і свою родину!

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте